مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جوانسازی واژن

حدود بیست میلیون از زنان دنیا مشکلاتی مانند پرو پرولاکس رحمی و مشکلات و آسیب های زایمانی و همینطور بی اختیاری ادرار رنج می برند . این عوارض با افزایش طول عمر خانم ها شدیدتر می گردد و ممکن است کیفیت زندگی و روابط جنسی زنان را تحت تاثیر قرار دهد. لذا شناخت روش های جوانسازی واژن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

فهرست عناوین

جوانسازی واژن

مبحثی که در این مقاله برای افزایش اطلاعات و آگاهی عمومی ذکر می شود ، مبحث جوانسازی واژن است . علی رغم تفکراتی که در جامع وجود دارد که ممکن است یک روش غیر موثر و شاید خیلی جایگاه علمی نداشته باشد اما آنچه که تحقیقات و مقالات در این باره به نمایش می گذارد معرف این موضوع است که در هزار سال پیش از میلاد نیز به مسئله جوانسازی واژن اهمیت داده می شد و زنان همواره در فکر پیدا کردن راه حل های بودند که با استفاده از آن برای رفع مشکلات اینچنینی اقدام نمایند. در این میان با افزایش و پیشرفت تکنولوژی و درمان های تهاجمی و یا غیر تهاجمی ، پیشرفت هایی در این زمینه نیز ایجاد شده و به قولی این حوزه بی نصیب نمانده است. در ادامه بیشتر به جوانسازی واژن پرداخته شده است.

جوانسازی-واژن

دلایل اصلی آسیب به واژن

در رابطه با برطرف نمودن این مشکلات مواردی وجود دارد که به آن پرداخته می شود . در واقع سه عامل خطر برای ریلکسیشن واژنی وجود دارد یک مورد زایمان واژینال و مورد دیگر افزایش سن و پروسه ایجینگ می باشد. در واقع می توان گفت آتروفی واژن نیز می تواند در این آسیب ها اثر مستقیم داشته باشد.

مشکلات واژن

بسیاری از خانم ها از مطرح کردن این مشکل واهمه دارند و از بیان این موارد خجالت زده می شوند و به نوعی برایشان تابو محسوب می شود . اما اکنون مطرح کردن این موضوع به خاطر درمان های نوین بسیار آسان تر شده است حتی در مورد روش های درمانی جراحی . در زمینه درمان های غیر جراحی که پیشرفت های زیادی در این خصوص صورت گرفته است ، می توان مشکلات بیماران را با سهولت بیشتری حل نمود .

خانم هایی که در سن بالا دچار بی اختیاری ادرار می شوند، زندگی خصوصیشان تحت شعاع قرار می گیرد. این عارضه باعث می شود که این افراد حتی در موراد شدید از حضور در جمع و مهمانی ها خود داری می کنند و همیشه هراس بروز این مشکل را دارند. این موضوع باعث خانه نشینی بسیاری از خانم ها می شود و به دنبال آن افسردگی هایی بعدی را به وجود خواهد آورد. بنابراین ضروری است که روش های درمانی مورد نظر برای عموم مردن اطلاع رسانی شود و خانم ها از وجود درمان های نوین مطلع باشند تا بتوانند مفید از آن استفاده نمایند .

برای آشنایی بیشتر می توانید توضیحات دکتر زهرا واحدپورفرد را ملاحظه نمایید که در ویدئو زیر نمایش داده شده است.

اقدامات پیش از استفاده از روش های جوانسازی واژن

دو هفته قبل از انجام روش های جوانسازی واژن ضروری است که مصرف سیگار و الکل به منظور کاهش دوران نقاهت قطع شود. همچنین ضروری است که بدن زن فاقد هر گونه عفونت باشد و احتمال مشکوک بودن به سرطان وجود نداشته باشد. لذا برای این منظور ضروری است که پاپ اسمیر تجویز گردد و عفونت واژن درمان شود.

انواع جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی زیبایی واژن روش های جراحی عمومیت بیشتری دارد و بیشتر مراکز به دلایل مختلف از آن استفاده می کنند . اما روش های غیر جراحی در عصر جدید رشد روزافزونی داشته و مورد استقبال قرار گرفته است. روش هایی مانند لیزر ورادیوفرکانسی که در واقع در تمام دنیا از آن ها استفاده می شود . این روش ها عموما در مورد افرادی استفاده می شود که دچار پرولاکت های خفیف و یا متوسط باشند که با عنوان درجه یک و درجه عنوان می شود ، یا از خشکی واژن رنج می برند یا بی اختیاری ادرار دارند و دچار شلی واژن شده باشند ، بهره گیری از این روش بسیار موثر خواهد بود و از این درمان سود خواهند برد. جراحی هایی نظیر پرینورافی، سفید کردن واژن و لابیاپلاستی از روش های نوین جوانسازی واژن می باشد.

مزایای-جوانسازی-واژن

شیوه های جوانسازی واژن

روش های مختلفی به منظور جوانسازی واژن مورد استفاده می باشد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

تزریق فیلر

این روش به منظور جوانسازی به ناحیه مورد نظر تزریق و منجر به رفع خشکی و طروات موضع می گردد.

تزریق ژل به واژن

این روش نیز منجر به رفع چروک و آویزان بودن آلت تناسلی بانوان می گردد. مزیت این روش سرعت بالای اثر بخشی می باشد.

تزریق چربی به واژن

به منظور جوانسازی و زیبایی ناحیه تناسلی می توان از بدن فرد اقدام به استخراج چربی و جوانسازی ناحیه تناسلی نمود. مزیت این روش این است که به دلیل اینکه از بدن خود فرد استخراج می گردد احتمال عفونت و پس زدن وجود ندارد.

جوانسازی واژن با لیزر

استفاده از لیزر نیز روش نوینی است که به منظور جوانسازی واژن مورد استفاده می باشد. این روش منجر به جوانسازی و افزایش میل جنسی می گردد. مزیت این روش غیر تهاجمی بودن و بدون درد بودن آن می باشد و نیازی به بیهوشی ندارد. این روش به سرعت بهبود می یابد و آسیبی به سایر بافت ها وارد نمیکند.

هزینه-جوانسازی-واژن

عوارض استفاده از جوانسازی واژن

استفاده از روش های مختلف جوانسازی واژن در صورتی که توسط پزشک متخصص انجام گردد معمولا فاقد هر گونه عارضه ایی می باشد. درد و تورم پس از انجام جوانسازی واژن طبیعی می باشد. این عوارض معمولا تا دو هفته برطرف می گردد.

هزینه جوانسازی واژن

هزینه انجام جوانسازی واژن بسته به مشکل و حاد بودن آن، درمان پیشنهادی و تخصص پزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ضروری است که به پزشک متخصص مراجعه شود.

کلام آخر

با افزایش سن آلت تناسلی بانوان همانند سایر قسمت های بدن دچار دگرگونی و پیری می گردد. این عارضه منجر به کاهش اعتماد به نفس و افت کیفیت رابطه جنسی فرد می گردد. بنابراین استفاده از روش های جوانسازی واژن می تواند کمک شایانی در بهبود زندگی شخص داشته باشد.

دکتر زهرا واحدپور فرد متخصص زنان و زایمان

دکتر زهرا واحدپور

دکتر زهرا واحد پور فرد متخصص زنان و زایمان (فلوشیپ تخصصی آنکولوژی زنان) فارغ التحصیل سال ۷۹ پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان و فارغ التحصیل رشته تخصص زنان وزایمان دانشگاه علوم پزشکی در کاشان است. ایشان فارغ التحصیل رشته آنکولوژی زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان می باشد. عضو انجمن سرطان ایران عضو انجمن سرطان های زنان ایران عضو انجمن سرطان های زنان اروپا
مقالات مرتبط
بهترین جراح لابیاپلاستی

بهترین جراح لابیاپلاستی

از مهم ترین بخش های بدن هر خانم، دستگاه ناحیه تناسلی او می باشد. که امروزه ممکن است بسیاری از خانم  به...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *