031-55576799
کاشان، خیابان شهید بهشتی مجتمع پزشکان نیکان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن

مبحثی که در این مقاله برای افزایش اطلاعات و آگاهی عمومی ذکر می شود ، مبحث جوانسازی واژن است . علی رغم تفکراتی که در جامع وجود دارد که ممکن است یک روش غیر موثر و شاید خیلی جایگاه علمی نداشته باشد اما آنچه که حقیقات و مقالات در این باره به نمایش می گذارد معرف این موضوع است که در هزار سال پیش از میلاد نیز به مسئله جوانسازی واژن اهمیت داده می شد و در فکر پیدا کردن راه حل های بودند که برای رفع مشکلاتی که خانم ها در این زمینه دارند و به انجام اقدامات لازم نیاز داشتند.

در این میان با افزایش و پیشرفت تکنولوژی و درمان هایی که به وجود آمده اعم از درمان های تهاجمی و یا غیر تهاجمی ، پیشرفت هایی در این زمینه نیز ایجاد شده و به قولی این حوزه بی نصیب نمانده است .

حدود بیست میلیون از زنان دنیا مشکلاتی مانند پرولاکس رحمی و مشکلات و آسیب های زایمانی و همینطور بی اختیاری ادرار رنج می برند . با افزایش طول عمر خانم ها برای افزایش بهداشت عمومی این مشکلات شایع تر است و در آینده با مشکلات بیشتری در این زمینه روبرو خواهیم شد .

 

جوانسازی واژن

دلایل اصلی آسیب به واژن

در رابطه با برطرف نمودن این مشکلات مواردی وجود دارد که به آن پرداخته می شود . در واقع سه عامل خطر برای ریلکسیشن واژنی وجود دارد یک مورد زایمان واژینال و مورد دیگر اقزایش سن و پروسه ایجینگ و می توان گفت آتروفی واژن نیز می تواند در این آسیب ها اثر مستقیم داشته باشد.

مشکلات واژن

بسیاری از خانم ها از مطرح کردن این مشکل واهمه دارند و از بیان این موارد خجالت زده می شوند و به نوعی برایشان تابو محسوب می شود . اما اکنون مطرح کردن این موضوع به خاطر درمان های نوین بسیار آسان تر شده است حتی در مورد روش های درمانی جراحی . در زمینه درمان های غیر جراحی که پیشرفت های زیادی در این خصوص صورت گرفته است ، می توان مشکلات بیماران را با سهولت بیشتری حل نمود .

خانم هایی که در سن بالا دچار بی اختیاری ادرار می شوند و حتی زندگی خصوصی آن ها را تحت شعاع قرار می دهد و حتی در موراد شدید از حضور در جمع و مهمانی ها خود داری می کنند و همیشه هراس بروز این مشکل را دارند . این موضوع باعث خانه نشینی بسیاری از خانم ها می شود و به دنبال آن افسردگی هایی بعدی را به وجود خواهد آورد.

برای آشنایی بیشتر می توانید توضیحات دکتر زهرا واحدپورفرد را ملاحظه نمایید که در ویدئو زیر نمایش داده شده است.

درمان مشکلات واژن

با توجه به موارد ذکر شده باید روش های درمانی مورد نظر برای عموم مردن اطلاع رسانی شود و خانم ها از وجود درمان های نوین مطلع باشند تا بتوانند مفید از آن استفاده نمایند .

 

دکتر زهرا واحدپور جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در کاشان با بهره گیری از روش های نوین به درمان انواع بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۳۱۵۵۵۷۶۷۹۹ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

انواع جراحی زیبایی واژن

روش های جراحی عمومیت بیشتری دارد و بیشتر مراکز به دلایل مختلف از آن استفاده می کنند . اما روش های غیر جراحی در عصر جدید رشد روزافزونی داشته و مورد استقبال قرار گرفته است . روش هایی مانند لیزر و رادیوفرکانسی که در واقع در تمام دنیا از آن ها استفاده می شود . این روش ها عموما در مورد افرادی استفاده می شود که دچار پرولاکت های خفیف و یا متوسط باشند که با عنوان درجه یک و درجه عنوان می شود ، یا از خشکی واژن رنج می برند یا بی اختیاری ادرار دارند و دچار شلی واژن شده باشند ، بهره گیری از این روش بسیار موثر خواهد بود و از این درمان سود خواهند برد .

 

کلام آخر

تا به این مرحله در مورد موضوع استفاده از روش ها و چگونگی درمان بحث گردید ، در ادامه در مورد بهره گیری از این گونه روش های درمانی مانند استفاده از دستگاه rf صحبت خواهد شد . برای مراجعه به این قسمت می توانید روی ادامه مطلب کلیک نمایید.

مقالات مرتبط

دکتر زهرا واحدپور فرد متخصص زنان و زایمان

دکتر زهرا واحدپور

دکتر زهرا واحد پور فرد متخصص زنان و زایمان (فلوشیپ تخصصی آنکولوژی زنان) فارغ التحصیل سال ۷۹ پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان و فارغ التحصیل رشته تخصص زنان وزایمان دانشگاه علوم پزشکی در کاشان است. ایشان فارغ التحصیل رشته آنکولوژی زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان می باشد.
  • عضو انجمن سرطان ایران
  • عضو انجمن سرطان های زنان ایران
  • عضو انجمن سرطان های زنان اروپا
مقالات مرتبط
جوانسازی واژن با RF

جوانسازی واژن با RF

جوانسازی واژن با RF دستگاه رادیوفرکانسی با توجه به رشد روزافزون جراحی زیبایی در زمینه های مختلف ، می توان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *