دکتر زهرا واحدپور فرد / جراحی زیبایی واژن / بهترین جراح لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

بهترین جراح لابیاپلاستی

از مهم ترین بخش های بدن هر خانم، دستگاه ناحیه تناسلی او می باشد. که امروزه ممکن است بسیاری از خانم  به دلایل مختلفی از ظاهر ناحیه تناسلی خود احساس رضایت نداشته باشند و به دنبال راهی برای برطرف کردن مشکلات این ناحیه باشند. یکی از روش های زیباسازی واژن لابیاپلاستی می باشد. زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی گرفته می شود اولین نکته انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی می باشد، با ما همراه باشید تا در این مقاله ویژگی های بهترین جراح لابیاپلاستی را بیان کنیم.

فهرست عناوین

جراحی لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی با هدف کوچک کردن لابیای مینور انجام می شود. لابیای مینور همان لبه های داخلی واژن می باشد. در عمل لابیاپبلاستی بخش های اضافی لابیای مینور برداشته می شود و چین و چروک ها نیز از بین می رود. تغییرات شکل در لابیای مینور ممکن است به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر ایجاد شود.

انواع لابیاپلاستی

لابیاپلاستی خود چند روش دارد که این روش ها عبارتند از:

لابیاپلاستی به وسیله جراحی:

انجام لابیاپلاستی به وسیله جراحی یک روش تهاجمی است که با کمک تیغ جراحی قسمت های اضافی لابیا برداشته شده و سپس بخیه زده می شوند.

لابیاپلاستی به وسیله لیزر:

لابیاپلاستی با لیزر نسبت به لابیاپلاستی با جراحی از تهاجم کمتری برخوردار است. در این روش به جای تیغ جراحی از لیزر استفاده می شود.

جراحی های ناحیه تناسلی بانوان به چه منظوری انجام می شود؟

به طور کلی جراحی های ناحیه تناسلی خانم ها به دو دلیل انجام می شود. جراحی های زیبایی و جراحی های درمانی که در ادامه توضیحاتی درباره هر کدام ارائه می دهیم.

جراحی های زیبایی زنان

انجام این جراحی ها با هدف زیبا سازی وجوان سازی واژن انجام می شود. از جمله جراحی های این دسته می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این جراحی ها توسط بهترین جراح زنان انجام می شود.

جراحی های درمانی

جراحی های درمانی برای درمان بیماری های ناحیه تناسلی بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله این جراحی ها جراحی هیستروسکوپی، هیستروکتومی و جراحی لاپاراسکوپی هستند.

بهترین جراح لابیاپلاستی

یکی از دغدغه های خانم هایی که قصد انجام جراحی زیبایی را دارند پیدا کردن و انتخاب بهترین جراح می باشد.

برای انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی باید به مواردی توجه کرد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

۱- زمان انتخاب جراح خود، کارنامه ی کاری پزشک را بررسی کرده تا از عمل های زیبایی انجام شده توسط پزشک اطلاع پیدا کنید.

۲- انتخاب پزشک با تجربه و متبحر در جراحی های زیبایی بانوان

۳- صحبت با مراجعه کنندگان قبلی پزشک که تحت جراحی لابیاپلاستی قرار گرفته اند.

۴- پزشکی را انتخاب کنید که دوره های تخصصی زیبایی را گذرانده و تجربه و دانش کافی برای انجام جراحی زیبایی دارند.

۵- استفاده از بهترین و به روز ترین تجهیزات مورد نیاز در جراحی ها

۶- آشنایی کامل پزشک با آناتومی دستگاه تناسلی بانوان

۷- آشنایی با جدیدترین روش های عمل لابیاپلاستی

اهمیت در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی

 همانطور که گفته شد عمل لابیاپلاستی بر روی لابیاها انجام می شود و به همین دلیل از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است که نمی توان در انجام آن سهل انگاری کرد. آسیب دیدن این ناحیه ممکن است باعث ایجاد مشکل در رابطه جنسی و ظاهر واژن فرد شود. همچنین بعد از انجام جراحی ناموفق، جراحی های ترمیمی بسیار پرهزینه و سخت می باشند. از این رو انتخاب جراح از حساسیت بالایی برخوردار است. با انتخاب بهترین جراح در کاشان می توانید از بروز عوارض بعدی عمل جلوگیری کنید.

مزایای لابیاپلاستی

در گذشته ها که علم پزشکی تا این حد که الان پیشرفت کرده است نبود. خیلی از افراد در صورتی که نقصی در ظاهر و اعضای بدنشان داشتند،مجبور می شدند تا با آن کنار آمده و یک عمر آن را تحمل کنند. ولی باید گفت خوشبختانه با رشد علم و فناوری انسان ها می توانند خیلی از مشکلات جسمی یا جنسی خود را به کمک عمل زیبایی درمان کنند. از جمله پرطرفدارترین عمل های جراحی زیبایی که هم اکنون در بین بانوان رایج است عمل لابیاپلاستی است. این عمل هم مزایای ظاهری و هم درمانی دارد.

مزایای درمانی لابیاپلاستی

جالب است بدانید که لابیاپلاستی اولین بار در دهه هفتاد میلادی خود را به عنوان یک عمل درمانی در جهان مطرح کرد. در آن زمان متخصصین زنان  به کمک لابیاپلاستی تلاش می کردند یکسری مشکلات جنسی زنان را از بین ببرند که یک نمونه آن بانوانی بودند که لابیای‌های بزرگی داشتند.

امکان خروج راحت تر ترشحات واژن

ترشحات واژنی یکی از مهم ترین کارهایی است که دستگاه تناسلی زنان به صورت طبیعی انجام می دهد. این ترشحات واژنی علاوه بر اینکه موجب طراوت و شادابی کانال واژن می گردد، با حل کردن آلودگیهای واژن و میکروب های مضر را از واژن به بیرون هدایت می کند. بانوانی که لابیاهای بزرگ دارند اغلب خارج شدن کامل ترشحات از واژن برایشان مشکل است. همین مسئله می تواند در ابتلا به عفونت های واژینال بسیار موثر باشد. معمولا تجربه نشان داده است که این بانوان بیشتر از بقیه دچار عفونت های باکتریایی می شوند و پس از عمل لابیاپلاستی شرایطشان بسیار بهتر می شود و این مشکل برطرف می شود.

سهولت سلامتی و بهداشت ناحیه تناسلی

بزرگ بودن و از فرم افتادن لبه های مینور واژن از مهم ترین علل سوزش و خارش واژن است. بانوانی که لبه های واژن آن ها بزرگ است اغلب در تمیز نگه داشتن این قسمت از بدنشان مشکل دارند. عرق سوز شدن نیز باید به بهداشت ناحیه تناسلی اضافه گردد. ترکیب این دو با یکدیگر باعث بوجود آمدن مشکلات پوستی در بانوان خواهد شد و با کمک لابیاپلاستی این مشکل قابل درمان است.

ساییده نشدن لبه های مینور حین رابطه جنسی

تعداد زیادی از بانوانی که خواستار انجام عمل لابیاپلاستی هستند از این مشکل شاکی بوده و اظهار می کنند که در حین رابطه جنسی شان به علت ساییدگی لابیای مینورشان بسیار ناراحت می‌شوند. حتی در برخی موارد به دلیل زخم در ناحیه لابیای مینور رابطه جنسی برایشان غیر ممکن می‌شود. به منظور درمان این مشکل می توانید از عمل لابیاپلاستی با لیزر استفاده کنید که بسیار هم می‌تواند موثر باشد.

راحت انجام دادن ورزش های هوازی

بزرگ شدن لابیای مینور ممکن است در انجام ورزش های هوازی مانند دویدن، سوارکاری یا دوچرخه سواری بانوان مشکلاتی بوجود آورد. زخم شدن و ساییدگی لابیای مینور در واقع مهم ترین مشکل بانوانی است که در این ورزش ها فعالیت دارند. با انجام عمل لابیاپلاستی این مشکل کاملا برطرفذ خواهد شد.

بهبود روابط  زن و مرد

بهتر شدن روابط زناشویی از مزایای مهم عمل لابیاپلاستی است. این عمل علاوه بر زیبایی و درمان مشکلات جنسی بانوان که در بالا به آن اشاره شد موجب بالا رفتن اعتماد به نفس بانوان می‌شود.

مزایای لابیاپلاستی از جنبه زیبایی

هم اکنون عمل لابیاپلاستی به یک عمل جراحی زیبایی تبدیل شده است و متقاضیان زیادی در میان زنان و دختران دارد که فقط به خاطر داشتن واژن زیباتر می‌خواهند این عمل را انجام دهند. در کسانی که لابیای مینور آن ها از لابیای ماژور بیرون زده است و حالتی دفرمه به خود می گیرد، در این شرایط لابیاپلاستی می تواند بهترین گزینه برای داشتن بدنی خوش فرم و زیبا گردد. البته گفتن این نکته بسیار ضروری است که عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌گردد. چونکه لابیاها در این سن در حال رشد هستند و در صورتی که این عمل برایشان انجام شود نتیجه عمل نا مشخص است. مهم ترین کاربردهای زیبایی عمل لابیاپلاستی به شرح زیر است:   

امکان پوشیدن لباس های تنگ

لابیاهای بزرگ نه تنها برای پوشیدن مایو و بیکینی مشکل ساز است بلکه در استفاده از شلوارهای چسب هم اینگونه است. برخی از بانوان از این مسئله که اندازه لابیای آن ها از زیر لباس مشخص باشد خجالت می کشند. در این شرایط بهترین پیشنهاد ما به چنین کسانی انجام عمل لابیاپلاستی است.

متقارن شدن لبه های واژن

در برخی از بانوان متقارن نبودن لابیاهای مینور به حدی بد است که زیبایی واژن به طور کامل از آن تاثیر می گیرد و ممکن است باعث خجالت در بانوان شود. با کمک عمل لابیاپلاستی می توان یک تقارن زیبا در واژن بوجود آورد.

افزایش اعتماد به نفس

بدون تردید زیبایی از جمله مهم ترین عناصری است که روی اعتماد به نفس افراد بسیار موثر است. با زیبا ساختن ناحیه تناسلی بانوان این اعتماد به نفس تا حد زیادی بهبود می‌یابد.

انتخاب اشتباه برای جراحی لابیاپلاستی چه عوارضی به همراه دارد؟

انتخاب اشتباه جراح برای انجام عمل لابیاپلاستی عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد که در ادامه به برخی از عوارض احتمالی این اشتباه می پردازیم

صدمه و آسیب دیدن عصب های حسی در ناحیه تناسلی:

آسیب دیدن عصب های حسی ناحیه تناسلی باعث ایجاد اختلال در میل جنسی و روابط جنسی فرد می شود. برای ترمیم این مشکلات نیاز به انجام عمل های سخت و پر هزینه است. 

عدم تقارن در لابیا مینورها:

اگر جراحی که انتخاب کرده اید از تبحر کافی برخوردار نباشد ممکن است اندازه لابیاها با هم هماهنگ نبوده و دچار عدم تقارن در این ناحیه شوید. در برخی از موارد انجام جراحی ترمیمی نیز در برطرف کردن این مشکل بی اثر می باشد.

ایجاد بدشکلی و بد فرمی در ناحیه تناسلی:

عدم تجربه کافی جراح می تواند باعث ایجاد بد شکلی و نارضایتی در فرد شود.

به جای ماندن اثر بخیه ها بر روی لابیاها در اثر بخیه های نادرست:

در اثر بخیه های نادرست، احتمال به جای ماندن اثر بخیه ها بسیار است و در مواردی نیز ممکن است بخیه ها باز شده و فرد دچار خونریزی و درد شود. 

نیاز به انجام عمل ترمیمی:

در صورت صدمه دیدن و احساس نارضایتی بعد از عمل نیاز به انجام عمل های ترمیمی می باشد که انجام عمل های ترمیمی در واژن نسبت به اولین جراحی بسیار سخت تر و پر هزینه تر می باشد.

بهترین جراح لابیاپلاستی
بهترین جراح لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی

یکی از سوالات کسانی که برای انجام عمل لابیاپلاستی اقدام می کنند این است که، هزینه انجام این عمل چه مقدار است؟

هزینه انجام این عمل با توجه به عوامل زیادی متفاوت است که پزشک بعد از معاینه فرد می تواند هزینه را برحسب شرایط تعیین کند. از جمله مواردی که در تعیین هزینه نقش دارد عبارت است از:

  • شهری که این عمل در آن انجام می شود.
  • میزان تغییرات لازم در ناحیه واژن
  • پزشکی که این جراحی را انجام می دهد.
  • روش و تکنیکی که در انجام جراحی به کار گرفته می شود.
  • شرایط و زمان لازمه برای انجام عمل
  • در برخی از موارد ممکن است عمل لابیاپلاستی همراه با عمل زیبایی دیگری انجام شود که این نیز بر تعیین هزینه تاثیرگذار است.

نتیجه گیری:

در این مقاله به طور کلی نکات مهم در انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی را بیان کردیم و از اهمیت انتخاب جراح لابیاپلاستی نیز صحبت کردیم. در پایان امیدواریم با خواندن این مقاله به شما در انتخاب بهترین جراح کمک کرده باشیم.

دکتر زهرا واحدپور فرد متخصص زنان و زایمان

دکتر زهرا واحدپور

دکتر زهرا واحد پور فرد متخصص زنان و زایمان (فلوشیپ تخصصی آنکولوژی زنان) فارغ التحصیل سال ۷۹ پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان و فارغ التحصیل رشته تخصص زنان وزایمان دانشگاه علوم پزشکی در کاشان است. ایشان فارغ التحصیل رشته آنکولوژی زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان می باشد. عضو انجمن سرطان ایران عضو انجمن سرطان های زنان ایران عضو انجمن سرطان های زنان اروپا
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *