031-55576799
کاشان، خیابان شهید بهشتی مجتمع پزشکان نیکان
دکتر زهرا واحدپور فرد / روشهای جوانسازی واژن
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

روشهای جوانسازی واژن

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

توضیحات دکتر واحدپور متخصص زنان در خصوص ” روشهای جوانسازی واژن ” را در این مقاله می خوانید:

روش های جوانسازی واژن

خشکی واژن، ابتلا به عفونت، عدم لذت جنسی، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم مواردی است که اغلب بانوان با افزایش سن با آن مواجه هستند.

شاید در گذشته بانوان در مواجه با این عوامل می پنداشتند این تغییرات غیر قابل کنترل و درمان است، لذا آن ها را پذیرفته و زندگی زناشویی عاری از لذت را تجربه می کردند و آن را عارضه ای طبیعی می دانستند.

امروزه با پیشرفت روز افزون علوم پزشکی می توان به راحتی جذابیت روابط زناشویی را زنده کرد و بانوان را در مسیر جدیدی از روابط زناشویی قرار دهد. یکی از راه کار هایی که می توان در این زمینه نام برد جوانسازی واژن است.

جوانسازی واژن شامل اقداماتی است که ضمن برطرف کردن برخی مشکلات و بیماری های دستگاه ها تناسلی موجب بالا رفتن میل و لذت جنسی شود.

در ادامه به انواع راه های جوانسازی واژن خواهیم پرداخت، تا بانوان بتوانند به راحتی با در نظر گرفتن مشکل خود خدمات مورد نظر را  انتخاب کنند. با همراه باشید:

روشهای جوانسازی واژن

انواع روش های جوان سازی واژن

جوانسازی واژن واژه ای کلی است که می تواند انواع مختلف جراحی زیبایی زنان را در برگیرد. در ادامه به بررسی انواع روش هایی جوانسازی واژن می پردازیم:

انواع روش ها:

  • تنگ کردن واژن
  • سفید کردن واژن
  • لابیاپلاستی
  • تزریق چربی و ژل به واژن

تنگ کردن واژن

بانوان بر اثر تجربه زایمان های طبیعی متعدد، افزایش سن، تجربه روابط جنسی طولانی مدت و یا مسائل ژنتیکی ممکن است با گشاد شدن واژن مواجه شوند. این عارضه پس از سپری کردن سال هاتی طولانی بسیار طبیعی است. اما آیا باید این عارضه را نادیده گرفت؟

پاسخ این سوال منفی است.

این عوارض می تواند زنان را با عفونت و کاهش میل جنسی مواجه کند. برای درمان این عارضه امروزه از جراحی پرینورافی یا جراحی تنگ کردن واژن استفاده می کنند. در این روش اگر گشادی مربوط به دهانه رحم باشد اقدام به تنگ کردن این ناحیه خواهند کرد و اگر هدف از تنگ کرد واژن، قسمت داخلی آن باشد از روش هایی نظیر تنگ کردن واژن با رادیوفرکاتنس یا RF و یا تنگ کردن واژن با لیزر استفاده می کنند که نتیجه رضایت بخشی برای بانوان را در پی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
بررسی روش های تنگ کردن واژن

در تنگ کردن واژن به کمک جراحی متخصص زنان با استفاده از بیهوشی این جراحی را انجام خواهد داد. در این جراحی قسمت هایی که دچار افتادگی و یا شل شدگی شده باشد برداشته خواهد شد.

زمانی که متخصص بخواهد از تنگ کردن واژن با تخ استفاده کند، می تواند از بی حسی موضعی بهره مند شود. این روش با تحریک کلاژن سازی پوست موجب جوانسازی و تنگ شدن واژن خواهد شد که اغلب عمری یک ساله دارد.

اگر ترجیح متخصص بر استفاده از لیزر باشد این جراحی را با کمک لیزر co2 انجام خواهد داد. به دلیل بهره مندی از تکنولوژی لیزر این جرای بدون ایجاد درد و خونریزی خواد بود. بانوان باید توجه کنند لازمه استفاده از این نوع روش مستلزم مراجعه به دفعات است تا به نتیجه مطلوب رسند. این روش نیز عمری 12 الی 18 ماهه برای بانوان خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر می توانید ویدئو زیر را که در مورد یکی از روش جوانسازی واژن است مشاهده نمایید .

سفید کردن واژن

سیاهی ناحیه واژن متاثر از عواملی نظیر افزایش سن، استفاده از تیغ های بهداشتی، تنبلی تخمدان ها و یا انجام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری است. گرچه پوست ناحیه تناسلی به نسبت پوست نواحی دیگر تیره تر است، اما می توان با استفاده از لیزر co2  به میزان قابل توجهی این تیرگی ها را رفع نمود.

این لیزر با لایه برداری های سطحی که به وسیله اشعه co2  ایجاد می شود، قسمت هایی که به علت مرور زمان تیره شده است را برطرف نموده و تا حدودی موجب رفع چین و چروک های این ناحیه خواهد شد.

این روش که مدت 5 تا 20 دقیقه را می طلب نیازمند مراجعه به دفعات است تا نتیجه مطلوب را حاصل کند.

استفاده از دستگاه RF در ایجاد جوانسازی واژن نیز موثر است. این دستگاه با مکانیزم جوانسازی می تواند تاثیراتی نظیر: برطرف کردن خشکی واژن، درمان شل شدن واژن، درمان تکرر و بی اختیاری ادرار و همچنین درمان عفونت های پی در پی در بانوان را داشته باشد.

لابیاپلاستی

آنچه به عنوان زیبایی در ذهن ایجاد می شود بسیار متاثر از فرهنگ افراد است. این امر موجب شده زمانی که نوعی از جراحی در بین افراد شیوع پیدا می کند، افراد بی شماری به سمت آن جراحی گرایش پیدا کنند. از جمله جراحی های محبوبی که در سال های اخیر با استقبال حیرت آوری مواجه شده است، جراحی های زیبایی زنان است.

امروزه نه تنها مراجعه به متخصص زنان قبحی ندارد، بلکه شیوع این جراحی ها توانسته تابوی صحبت درباره زیبایی واژن را بشکند.

بیشتر بخوانید
جوانسازی واژن

از جمله این جراحی ها جراحی لابیاپلاستی است.

لابیا ها اندام های گوشتی کناره های کلیتوس هستند که اغلب در اثر بالا رفتن سن و روابط جنسی طولانی مدت و تا حد زیادی در اثر وراثت شکل اولیه خود را از دست داده و موجب نازیبایی دستگاه تناسلی بانوان می شود.

امروزه برای رفع این نازیبایی از جراحی لابیاپلاستی استفاده می کنند. غالبا متخصصین زنان این جراحی را با کمک لیزر انجام می دهند. در این روش با برداشت نواحی اضافی شکل ظاهری واژن را بهبود می بخشند.

بانوانی که از قرینه نبودن لابیا ها ناراحت هستند می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین بانوانی که بر اثر بزرگی لابیا ها در پوشیدن لباس های جذب مشکل دارند و یا دچار عفونت های مکرر می شوند نیز با این روش می توانند تسکین دهنده درد و عفونت های خود باشند.

دکتر زهرا واحدپور جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در کاشان با بهره گیری از روش های نوین به درمان انواع بیماری های زنان می پردازند. جهت تعیین وقت مشاوره و مراجعه به پزشک با شماره ۰۳۱۵۵۵۷۶۷۹۹ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

تزریق چربی و ژل به واژن

از دیگر روش های جوانسازی واژن می توان تزریق ژل و چربی به این ناحیه را نام برد.

با تزریق چربی و ژل به واژن چین و چروک این ناحیه برطرف شده و با ایجاد سفتی پوست ناحیه تناسلی موجب جوانسازی آن می شوند.

تزریق چربی به واژن نیازمند مراجعه به کلینک و بیماستان است، اما برای تزریق ژل به واژن لزومی به مراجعه به بیمارستان نبوده و بانوان می توانند این روش را به صورت سرپایی در مطب انجام دهند.

توصیه بسیار مهم

اگر متقاضی جوانسازی واژن باشید قطعا تا به این جا توانسته اید روش مورد نظر خود را  انتخاب کنید. اما نکته اساسی در این زمینه مراجعه به بهترین دکتر زیبایی واژن است. این نکته از این رو حائز اهمیت است که سلامتی دستگاه تناسلی بانوان رابطه مستقیمی با سلامتی عمومی بدن آن ها و همچنین با لذت جنسی و تمایلات جنسی آن ها دارد، لذا مراجعه به پزشکان بی تجربه می تواند عوارض جبران ناپذیری را برای بانوان ایجاد کند.

دکتر زهرا واحدپور فرد متخصص زنان و زایمان

دکتر زهرا واحد پور فرد
متخصص زنان و زایمان (فلوشیپ تخصصی آنکولوژی زنان)

فارغ التحصیل سال ۷۹ پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان و فارغ التحصیل رشته تخصص زنان وزایمان دانشگاه علوم پزشکی در کاشان است.
ایشان فارغ التحصیل رشته آنکولوژی زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در کاشان می باشد.

  • عضو انجمن سرطان ایران
  • عضو انجمن سرطان های زنان ایران
  • عضو انجمن سرطان های زنان اروپا
بیشتر بخوانید
قبل از انتخاب بهترین متخصص زنان به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fourteen + 12 =

Call Now Button